Menu
Základní škola Dřevohostice

Dřevohostice

Vítejte na našich nových webových stránkách!

Změna v režimu odchodu dětí ze školní družiny

Důležité sdělení pro rodiče dětí prvního stupně.

Změna v režimu odchodu dětí ze školní družiny

Vážení rodiče,

školní družina (dále jen ŠD) je základním článkem zařízení výchovy mimo vyučování.

Výchova je společenský proces, a tedy i výchovu ve ŠD je nutné chápat jako součást nutné společenské reprodukce, nikoliv pouze jako sociální službu. Školní družina tvoří ve dnech školního vyučování mezistupeň mezi výukou ve škole a výchovou v rodině.

Hlavním posláním ŠD je zabezpečení zájmové činnosti, odpočinku a rekreace žáků. Zájmové činnosti rozvíjejí osobnost žáka, odpočinkové činnosti mají odstranit únavu, rekreační činnosti slouží k regeneraci sil a nepovinnou součástí ŠD je také příprava na vyučování, která zahrnuje okruh činností související s plněním školních povinností. Mimo činnosti výchovně vzdělávací plní ŠD (zejména z pohledu části rodičů) částečně také funkci sociální, tzn. dohled nad žáky po určitou dobu před nebo po skončení školního vyučování. 

Aby školní družina naší školy mohla plnit své funkce plnohodnotně a smysluplně, dochází k úpravě režimu odchodu dětí z družiny. Doposud převažovala sociální role na úkor výchovně vzdělávací činnosti, což není udržitelný stav. Věřím, že budete respektovat nastavená pravidla, která umožní vychovatelkám plnit lépe všechny požadované funkce družiny a vašim dětem současně přinesou pestřejší nabídku aktivit a intenzivnější zapojení do jejího programu.

Upravený režim odchodů ze školní družiny:

  • Dítě ukončí poslední vyučovací hodinu, přichází do družiny a ve skupině odchází na oběd pod dohledem vychovatelky.
  • Po obědě až do 13.30 ve družině probíhá převážně odpočinková a rekreační činnost. Děti mohou v tuto dobu také navštěvovat zájmové kroužky nabízené školou.
  • Po obědě až do 13.30 může dítě odcházet z družiny samo nebo za doprovodu rodičů.
  • Od 13.30 do 14.30 plní družina hlavní zájmovou činnost, probíhá program, který může být realizován i mimo školu. V této době nevyzvedávejte děti z družiny a dopřejte jim možnost účastnit se jejího programu. Odchod dítěte v této době je možný jen výjimečně, např. na lékařské vyšetření.
  • Od 14.30 až do 16.30 bude v družině probíhat opět odpočinková a rekreační činnost, popřípadě si děti mohou vypracovávat domácí úkoly nebo si opakovat individuálně učivo.
  • Od 14.30 do 16.30 může dítě opět odcházet z družiny samo nebo za doprovodu rodičů.

Tento režim začne platit od 4.září 2023.

Datum vložení: 1. 9. 2023 16:35
Datum poslední aktualizace: 1. 9. 2023 16:39
Autor: MF

Základní škola

Rychlý kontakt

Základní škola Dřevohostice, okres Přerov
příspěvková organizace
Školní 355, 751 14 Dřevohostice
telefon škola
581 711 031, 723 301 474
telefon školní jídelna
581 711 334
telefon školní družina
702 144 756
e-mail škola
zsdrevohostice@zsdrevohostice.cz
e-mail školní jídelna
jidelna@zsdrevohostice.cz
IČO 70040656
ID datové schránky
4cztizt

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

<<
>>
dnes, sobota 30. 9. 2023
slabý déšť 20 °C 11 °C
slabý déšť, slabý severní vítr
vítrS, 4.64m/s
tlak1022hPa
vlhkost68%
srážky2.73mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Základní škola Dřevohostice

Jsme vzděláváni a vychováváni, abychom se ve světě a v životě neztratili. Umíme se prosadit, jsme sebevědomí a hrdí na své obce a místo, kde žijeme. Své znalosti a dovednosti využijeme pro náš budoucí život v našem krásném kraji.

Naše děti pocházejí vesměs z velkých venkovských rodin, které navazují na tradice vesnického života. Rodinné zázemí vede děti přirozeným způsobem k práci, škola na tento vztah navazuje, prohlubuje jej... více...

škola