Menu
Základní škola Dřevohostice

Dřevohostice

Vítejte na našich nových webových stránkách!

Exkurze v čase - zpět do doby studené války!

cestou do Přáslavic...

Výborná exkurze pro zájemce ze 7. - 9. ročníku do bunkru v Přáslavicích.
Přečtěte si postřehy a prohlédněte si fotografie...

Zážitková exkurze do Bunkru v Přáslavicích

Ve čtvrtek 9. května 2024 jsme se vydali se žáky 7. až 9. třídy na exkurzi do bunkru v Přáslavicích.  Tento bunkr má své kořeny v období studené války a dnes slouží jako unikátní historické místo, které nám umožňuje nahlédnout do minulosti. Náš výlet však nebyl jen o prohlídce, ale i o zážitcích díky interaktivnímu programu s názvem "Osudová hodina".

Po příjezdu do bunkru nás přivítali průvodci, kteří nás provedli podzemními prostory. Bunkr v Přáslavicích je obrovský komplex plný chodeb, místností a vybavení, které dříve sloužilo jako důležitý komunikační uzel během studené války. Už i při samotné prohlídce jsme si mohli představit, jak to zde fungovalo před desítkami let a jak klíčovou roli tento bunkr hrál ve své době.

Nejzajímavější částí exkurze byl zážitkový program "Osudová hodina", ve kterém jsme se stali "zaměstnanci" komunikačního uzlu. Byli jsme rozděleni do různých týmů, každý s jinou zodpovědností. Někteří z nás pracovali jako technici, jiní se starali o telekomunikaci a další sloužili v armádě. Byla to skvělá příležitost ponořit se do role a zažít, jaké je to rozhodnout o spuštění či nespuštění zbraní, a tím pádem začátku případného mocenského konfliktu.

Program byl skvěle připravený a dokázal nás vtáhnout do děje. V každé chvíli jsme se učili nové věci nejen o historii, ale také jsme procvičili týmovou spolupráci.

Bylo to nejen poučné, ale také zábavné a inspirativní. Tato exkurze do bunkru v Přáslavicích nám dala nejen nové poznatky o historii studené války, ale také nezapomenutelný zážitek, který jsme mohli sdílet s našimi spolužáky a učiteli.

Těšíme se na další podobné akce, které nám umožní prozkoumat historii a zároveň si užít společný čas se spolužáky a učiteli.

paní učitelka Klára Klimecká

 

 

Hlášení ze dne x. x. xxxx

Potenciální západní letadlo krouží nad naším bunkrem a je jen na nás, jak se bude odvíjet osud možná celého lidstva. Naštěstí já a můj kolega Pavel Pavlovič jsme zvládli jako kontrarozvědka rozluštit, že letadlo je skutečně americké. Tak jsme hrdě, jménem SSSR, zaveleli k vypuštění výstražné střely, která letoun bez váhání poslala k zemi naší vlasti. Bohužel západ to nebral jako výstražné gesto, ale jako útok.

Soudruh Jan Jirkovič Kasperlik

Datum vložení: 10. 5. 2024 16:41
Datum poslední aktualizace: 10. 5. 2024 17:07
Autor: MF

Základní škola

Rychlý kontakt

Základní škola Dřevohostice, okres Přerov
příspěvková organizace
Školní 355, 751 14 Dřevohostice
telefon škola
581 711 031, 602 603 811
telefon školní jídelna
581 711 334
telefon školní družina
702 144 756
e-mail škola
zsdrevohostice@zsdrevohostice.cz
e-mail školní jídelna
jidelna@zsdrevohostice.cz
IČO 70040656
ID datové schránky
4cztizt

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.
Volně ke stažení:

Předpověď počasí

dnes, pondělí 27. 5. 2024
déšť 21 °C 13 °C
déšť, jihozápadní větřík
vítrJZ, 2.9m/s
tlak1018hPa
vlhkost66%
srážky8.59mm

Fotogalerie

Náhodný výběr z galerie

Základní škola Dřevohostice

Jsme vzděláváni a vychováváni, abychom se ve světě a v životě neztratili. Umíme se prosadit, jsme sebevědomí a hrdí na své obce a místo, kde žijeme. Své znalosti a dovednosti využijeme pro náš budoucí život v našem krásném kraji.

Naše děti pocházejí vesměs z velkých venkovských rodin, které navazují na tradice vesnického života. Rodinné zázemí vede děti přirozeným způsobem k práci, škola na tento vztah navazuje, prohlubuje jej... více...

škola